• Цікаве

  • Їжа та напої

  • Готелі

  • Екскурсії

  • Музеї

  • Розваги

  • Послуги

  • Транспорт

  • Покупки

  • Афіша

Могила К.К.БогачевичаМогила К.К.Богачевича

Могила К.К.Богачевича

вулиця Перекопська, 13, Херсон, Херсонська область

Севастопольський герой генерал-майор Киприан Климентьєвич Богачевич, народився 10 березня 1834 року, помер 19 листопада 1908 року. Під час оборони Севастополя герою було трохи більше 20 років. Народився на Волині. Віросповідання православного. Одружений (в 1889р). Його батько (імовірно) Климент Іоаннович Богачевич був випускником Волинської духовної семінарії (1827р.). Службу почав 22 червня 1852 року в 41-м Селенгинськом піхотному полку. Учасник Кримської кампанії (1853-1856рр.). Учасник оборони Севастополя (1854-1855рр.), в Севастополі перебував з 13 листопада 1854 року по 6 червня 1855 року. Брав участь в нічних вилазках з мисливцями 30 листопада 1854 і 3 грудня 1854. За мужність, проявлену під час бомбардування Севастополя, був нагороджений орденом Святої Анни 4 ступеня з написом «за хоробрість» (26 травня 1855р.). При відображенні ворожого штурму 6 червня 1855 року Селенгинський полк перебував між другим бастіоном і Малаховим курганом. За оборону Севастополя був нагороджений орденом Святого Станіслава 3 ступеня з мечами і бантом (1855р.) і проведений в чин підпоручик (за бойову відзнаку, старшинство 6 липня 1855р.). Поручик (старшинство 5 лютого 1858р.). Командував ротою 5 років і 8 місяців. Командував батальйоном 10 років і 1 місяць. Учасник компанії 1863р.. Капітан (старшинство 1 травня 1867р.). Майор (за відміну, старшинство 14 квітня 1868р.). Нагороджений орденом Святого Володимира за 25 бездоганну службу (1872р.). Нагороджений орденом Святої Анни 3 ступеня (1872р.). Підполковник (за відміну, старшинство 14 березня 1876р.). Учасник російсько-турецької війни (1877р.). Нагороджений орденом Святого Станіслава 2 ступеня (1882р.). Весь цей час служив в складі 41-го Селенгінського піхотного полку. Зроблен в чин полковника (за відміну, старшинство 20 грудня 1884р.). Повітовий (Севський 2 розряду) військовий начальник з 20 грудня 1884р. по 2 листопада 1887р.. Командир 52 резервного піхотного батальйон (кадровий) з 2 листопада 1887р.. Генерал-майор (1893р.). Останні роки життя прожив у відставці в Херсоні. Був похований на старому міському кладовищі Херсона (Всіхсвятске кладовище). Офіційно перепохований в 1988 році на території собору Святої Катерини. Існує версія, що при перепохованні на території біля собору був переміщений тільки пам'ятник, а прах з кладовища не переносять і могила була знищена.

Координати: Прокласти Маршрут
телефон:
www: Посилання на ресурс
e-mail:
businessPlan: 0